Urządzasz nowe biuro – sprawdź, co powinieneś kupić

Specyfika pracy biurowej wymaga odpowiedniego wyposażenia pomieszczenia oraz zaopatrzenia pracowników w niezbędne akcesoria. Nie tylko ułatwi to wykonywanie codziennych obowiązków, ale także uczyni pracę znacznie przyjemniejszą. Zobacz, co musi znaleźć się na liście Twoich zakupów, zanim zabierzesz się do urządzania Twojego nowego biura.

Jak urządzić funkcjonalne stanowisko pracy?

Podstawowym elementem wyposażenia każdego biura są oczywiście biurka. To przy nich wykonuje się większość pracy, m.in. na komputerze. W zależności od specyfiki funkcjonowania naszej firmy powinno się zaopatrzyć pomieszczenie w odpowiedni rodzaj blatów. Jeśli pracownicy rozmieszczeni będą w trybie open space warto wybrać klasyczne biurka, które bez problemu będzie można ze sobą połączyć. Jeśli w kadrze będą znajdować się graficy czy programiści korzystający z kilku monitorów lub komputerów stacjonarnych idealnym rozwiązaniem będą dla nas biurka z możliwością poprowadzenia okablowania.Biuro

Przy niekonwencjonalnych wymiarach czy rozkładzie pomieszczeń biurowych można zdecydować się także na stelaże biurka w kształcie litery „L”, prawo lub lewoskrętne.

Do biurek najlepiej dostawić obrotowe, gabinetowe fotele z podłokietnikami. Dobrze, aby wybrane przez nas krzesła biurowe miały odpowiednią regulację, która pozwoli każdemu pracownikowi dopasować oparcie i wysokość siedziska do swoich indywidualnych potrzeb.

Aby ochronić podłogę przed zarysowaniami, pod każdym biurkiem warto rozłożyć specjalne maty biurowe. Oprócz walorów estetycznych, skutecznie wygłuszą one korytarze, a przesuwanie krzeseł nie zniszczy paneli.

Jak wygodnie przechowywać akcesoria i dokumenty biurowe?

Do biurek najlepiej kolorystycznie dopasować pozostałe meble. Każde biuro zwłaszcza rachunkowe musi być wyposażone w kontenery i szafy biurowe, regały archiwizacyjne oraz szafki kartotekowe. Umożliwią one wygodne przechowywanie ważnej dokumentacji firmowej oraz wszelkich akcesoriów niezbędnych do codziennej pracy w biurze. Warto zwrócić uwagę czy meble biurowe, nad których kupnem się zastanawiamy są wyposażone w stopki pozwalające na dokładną regulację i wypoziomowanie szafki czy regału na nierównym podłożu. Dobrze też jeśli regały biurowe zaopatrzone są w specjalne ramki, do których można włożyć etykiety z opisami zawartości każdej z szuflad. Znacznie usprawni to segregację dokumentów, a później przyspieszy odnalezienie poszczególnych akt. W ofercie wielu producentów odnajdziemy również ogniotrwałe szafki do przechowywania dokumentów. Zwykle są one przystosowane do folderów w formacie A4 oraz chronią całą swoją zawartość przed ogniem przez 60 minut. Najważniejsze dla naszej firmy druki warto więc przezornie umieścić w tego typu szafce.

Kiedy już wybierzemy odpowiednie meble, warto również od razu zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria i przyrządy biurowe. Segregatory, skoroszyty, papier, koszulki i teczki na dokumenty, a także przyrządy do pisania to najczęściej wybierane artykuły podczas pierwszego wyposażania pomieszczeń biurowych.

 

Ergonomiczne rozwiązania biurowe potrafią podnieść komfort codziennej pracy i sprawić, że w biurze będziemy czuć się przyjemnie i swobodnie. Dzięki odpowiedniemu i przemyślanemu wyposażeniu, każde pomieszczenie biurowe będzie dobrze spełniało wszystkie swoje funkcje.

Optymalny druk wizytówek

studenci

Studiowanie z głową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *