Terminal płatniczy to klucz do sukcesu

 

 

Czytnik kart płatniczych to niewielkie urządzenie, które służy do dokonywania transakcji bezgotówkowych. Klienci coraz chętniej i częściej regulują należność za zakupy, płacą plastikowym pieniądzem, więc warto zastanowić się nad wprowadzeniem takiego systemu przyjmowania płatności.

Ile kosztuje korzystanie z czytnika kart płatniczych?

Przedsiębiorca musi płacić prowizję od każdej transakcji, a obecnie nie może ona być wyższa niż 0,5% wartości zakupu. Jej wysokość można także negocjować z agentem rozliczeniowym, gdyż jest ona uzależniona od rodzaju prowadzonej działalności, lokalizacji punktu i wysokości obrotów. Trzeba także ponosić stałą opłatę za wypożyczenie czytnika kart płatniczych. Kolejne koszty wiążą się z koniecznością korzystania z połączeń telefonicznych, by móc realizować transakcje. Musimy także pamiętać, że pieniądze za sprzedany towar lub wykonaną usługę nie wpływają na konto przedsiębiorcy w chwili transakcji, a najczęściej następnego dnia.

Czy warto zainstalować czytnik kart płatniczych?

Każdy przedsiębiorca musi odprowadzać gotówkę z utargów do banku. Wprowadzenie płatności bezgotówkowych pozwala na ograniczenie kosztów związanych z konwojowaniem gotówki.

Banki z reguły pobierają prowizje nawet od wpłat gotówki na własne konto bankowe przedsiębiorcy, więc kwota wpływająca na konto jest niższa od faktycznie wpłacanej. Mniejsza ilość rozliczeń gotówkowych sprawia, że w przypadku ewentualnego włamania, mniej stracimy.

Jakie są korzyści z zainstalowania terminala POS?

terminal-vx675

Kiedy zainstalujemy czytnik kart płatniczych, klienci będą mogli w ten sposób regulować należność za zakupy, co wielu z nich może przekonać do naszego sklepu. Karty płatnicze stają się coraz popularniejsze i bardziej dostępne, a coraz więcej ludzi woli płacić kartą, więc wybiera sklep, w którym nie będą musieli się martwić o brak gotówki. Posiadanie terminala eliminuje więc straty wynikające z braku sprzedaży w sytuacji, gdy klient ma kartę, ale nie posiada gotówki. Nowoczesny czytnik kart płatniczych może służyć także do rozszerzenia oferty biznesowej. Pojemna pamięć pozwala na wgranie do terminala aplikacji usług dodanych, takich jak doładowania telefonów komórkowych, sprzedaż kuponów lotto czy opłacanie rachunków. Terminal POS może też spełniać rolę bankomatu. Taka usługa nosi nazwę cashback. Klient może wypłacić gotówkę bezpośrednio wpunkcie handlowym lub usługowym, pod warunkiem dokonania uprzednio zakupu i zapłaty za niego kartą płatniczą. Dzięki tej usłudze, przedsiębiorcy, którzy będą mieli czytnik kart płatniczych, mogą pozyskać nowych klientów, wśród tych, którzy nie mają ochoty na poszukiwanie bankomatów i chętnie skorzystają z niej przy okazji zakupów.

Konsumenci chcą płacić kartą w coraz większej liczbie sklepów i placówek usługowych, a mądry przedsiębiorca powinien, odpowiadając na te potrzeby, zainstalować czytnik kart płatniczych.

Urządzasz biuro – sprawdź co powinieneś kupić

Gdzie można płacić kartą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *