Optymalny druk wizytówek

Efektowne wizytówki to prawdziwy skarb, ponieważ pozwalają niewielkim kosztem pozytywnie zapaść w pamięć kluczowym klientom oraz partnerom biznesowym. Drukowanie wizytówek jest więc niemałym wyzwaniem, które warto zrealizować w oparciu o kilka podstawowych zasad. Jakie to zasady? Sprawdź w poniższym artykule.

Centymetr na wagę złota

Zazwyczaj zamawiamy drukowanie wizytówek w tradycyjnym formacie A8, który jest niewielki, nie ma zatem sensu zapełniać go w całości zbędnymi informacjami. Jeżeli więc prowadzisz sklep internetowy, nie podawaj adresu korespondencyjnego, unikaj też drukowania danych na temat wartości kapitału prowadzonej przez Ciebie spółki. Na wizytówce powinny znaleźć się jedynie podstawowe informacje, a więc Twoje imię i nazwisko, nazwa stanowiska, nazwa firmy oraz kontakt – może to być tylko nr telefonu oraz adres e-mail.

Jeżeli wykonujesz kreatywny zawód, np. pracujesz jako copywriter w agencji reklamowej, możesz dopisać także krótkie hasło oparte na grze słów, którym potwierdzisz swoją pomysłowość. W innym przypadku unikaj dodatkowych zapisów na wizytówce.

Pamiętaj jednak, że jedno zdjęcie może zastąpić nawet tysiąc słów, jeśli więc chcesz pochwalić się swoim portfolio, możesz to zrobić w skróconej wersji na drugiej stronie kartonika. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przypadku grafików lub fotografów. Jeżeli jednak wykonujesz inny zawód, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zasygnalizował to w elegancki i zarazem kreatywny sposób. Przykładowo właściciel kwiaciarni może zamówić drukowanie wizytówek z wytłoczonym bukietem, a jubiler ze złotym zarysem pierścionka, utrwalonym za pomocą wtłaczanej na gorąco folii.

Jak uzyskać elegancki wygląd wizytówek?

Kluczem do sukcesu jest wybór wysokiej jakości papieru, np. kredowego, który może dodatkowo zostać pokryty specjalnym laminatem imitującym fakturę aksamitu. Równie interesujący efekt da drukowanie wizytówek z zaokrąglonymi narożnikami, które od razu zwrócą na siebie uwagę obdarowanej nimi osoby. Aby pozytywnie zaskoczyć kontrahentów podczas spotkania biznesowego możesz również zamówić wizytówki z punktowym nabłyszczaniem, które sprawi, że logo Twojej firmy rozjaśni się satynowym blaskiem.

Elegancka wizytówka przypomina trochę obietnicę, której spełnieniem jest wykonana przez Ciebie usługa. Jeżeli więc do jej stworzenia wykorzystamy dobrej jakości papier i zadbamy o jego ciekawą fakturę, dyskretne tłoczenie lub oryginalne wycięcie, a przy tym maksymalnie ograniczymy ilość tekstu, to zwiększamy swoje szanse na osiągnięcie sukcesu.

Krok w przyszłość – Jaką uczelnię i kierunek wybrać?

Biuro

Urządzasz nowe biuro – sprawdź, co powinieneś kupić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *