Najlepsze uczelnie w Polsce – jak je rozpoznać

Chcesz mieć pewność, że studia, które ukończysz dadzą Ci możliwie najlepsze wykształcenie, a program nauczania będzie całkowicie wyczerpywał temat? Chcesz, by Twój tytuł naukowy naprawdę coś znaczył i był dowodem Twojej wiedzy? Nie możesz wybrać pierwszej uczelni, jaka stanie na Twojej drodze. To m.in. renoma szkoły wyższej świadczy o poziomie nauczania. Po czym poznać, że uniwersytet czy politechnika zapewnią Ci kształcenie na najwyższym poziomie? Oto najlepsze uczelnie w Polsce.

 

Perspektywy 2017

Jeden z najlepszych sposób na sprawdzenie poziomu uczelni zapewnia portal Perspektywy.pl. „Ranking Szkół Wyższych Perspektywy” jest corocznie aktualizowanym zestawieniem najlepszych uczelni w Polsce. Powstał z myślą o maturzystach, którzy stoją przed wyborem studiów. Ma też na celu uświadomienie władzom szkół wyższych nad czym jeszcze powinni popracować. Ranking jest dostosowywany do potrzeb rynku pracy i zachodzących w nim zmian oraz obejmuje 7 kategorii:

 • Prestiż
 • Absolwenci na rynku pracy
 • Potencjał naukowy
 • Efektywność naukowa
 • Potencjał dydaktyczny
 • Innowacyjność
 • Umiędzynarodowienie

Na podstawie tych kategorii klasyfikowane są uczelnie w kraju. W tym roku pierwsze miejsce zajęły dwie uczelnie: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Następne miejsca należą do Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To cztery najlepsze polskie szkoły wyższe.

 

Uniwersytet Warszawski

Został utworzony w 1816 roku i obecnie jest jedną z największych uczelni w Polsce. Należy też do tych najlepszych. W „Rankingu Szkół Wyższych” po raz 18. uplasował się na pierwszym miejscu. Uczelnia zapewnia naprawdę wysoki poziom nauczania, a według rankingu jego efektywność naukowa wynosi całe 100%. Absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego także o wiele lepiej radzą sobie na rynku pracy nie tylko polskim, ale i międzynarodowym. Prestiż uczelni i warunki kształcenia zapewniają studentom bardzo dobre wykształcenie.

 

Uniwersytet Jagielloński

Jako najstarsza polska uczelnia cieszy się największym prestiżem wśród wszystkich szkół wyższych w Polsce. Doskonałe warunki kształcenia i poziom naukowy ocenione w rankingu na 100% mówią same za siebie. UJ to 16 wydziałów, w których pracuje wyspecjalizowana kadra profesorska. Dzięki wysokiej efektywności nauczania, absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego są jedynymi z najbardziej atrakcyjnych kandydatów na rynku pracy.

 

Politechnika Warszawska

To największa uczelnia techniczna w kraju. Po obecną nazwą działa od 1915 roku i od tamtej pory kształci najlepszych inżynierów. Według rankingu, absolwenci uczelni doskonale radzą sobie na rynku pracy. Przekłada się na to wysoko ocenione efektywność i potencjał naukowy.

 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Nie może poszczycić się takim prestiżem, jak wyżej wymienione uczelnie, jednak zapewnia bardzo dobre warunki kształcenia oraz efektywność naukową. W rankingu wysoko też oceniono potencjał naukowy uczelni (93,6%). Oferta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to 285 kierunków na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Założona w 1947 roku uczelnia zajmuje czwarte miejsce pod względem najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce.  Ponad 144 profesorów kształci blisko 13 tysięcy studentów na 8 w czterech wydziałach:

 • Ekonomia,
 • finanse i rachunkowość,
 • międzynarodowe stosunki gospodarcze,
 • zarządzanie,
 • analityka gospodarcza,
 • informatyka w biznesie,
 • logistyka,
 • turystyka.

Więcej o uczelni można przeczytać na http://www.ue.wroc.pl/

 

 

 

 

 

 

 

Wykład na uczelni

Współpraca z sektorem finansów publicznych a studia

Studia

Co dalej po liceum? Studia dla każdego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *