Master of Business Administration – najlepsze studia podyplomowe ?

Oferta studiów podyplomowych jest bogata, które z nich warto więc wybrać, by wyróżnić się na rynku pracy i wyprzedzić innych kandydatów w procesie rekrutacji? Pomimo upływu lat studia Master of Business Administration są nadal uważane za najlepsze i najbardziej prestiżowe na świecie.

Co wyróżnia studia MBA?

Trwające najczęściej 2 lata studia Master of Business Administration są adresowane do osób wiążących swoją przyszłość z sektorem biznesowym. Uczęszczają na nie kierownicy średniego i wyższego szczebla, którzy chcą zwiększyć swoje umiejętności i zawalczyć o awans. Na naukę na prestiżowym kierunku decydują się także pracownicy międzynarodowych korporacji i firm prowadzących działalność zagranicą. Studentami MBA zostają jednak również właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, kierujących usługi do klientów w Polsce, którzy chcą zyskać wiedzę mogącą przyspieszyć rozwój ich firm.

Co łączy osoby, które wybierają prestiżowe studia? Przede wszystkim ambicja oraz duża motywacja i wytrwałość w dążeniu do uzyskania zawodowego sukcesu. Studia Master of Business Administration nie są łatwe, a ich ukończenie jest dowodem nie tylko rozwiniętych kompetencji menedżerskich, ale również ciężkiej pracy. Zdecydowana większość uczelni organizuje MBA w wersji anglojęzycznej – a przynajmniej lwia część przedmiotów jest wykładana w języku obcym. Od niedawna dostępne są jednak także studia menedżerskie prowadzone po polsku i uwzględniające lokalne uwarunkowania biznesowe.

Czego nauczysz się na MBA?

Master of Business Administration to nazwa łącząca 4 rodzaje kursów. Oprócz studiów podstawowych wyróżniamy więc także tematyczne, skierowane np. do specjalistów w zakresie IT czy rynków finansowych, global executives – dla kierowników zatrudnionych w instytucjach międzynarodowych – i executives, stworzone dla menedżerów o długim stażu zawodowym. Niezależnie od rodzaju studiów MBA, największy nacisk jest kładziony zawsze na wykształcenie umiejętności praktycznych, umożliwiających efektywne działanie w różnych obszarach zarządzania. Jeżeli podejmiesz naukę, poznasz więc tajniki negocjacji w biznesie oraz przykłady skutecznych rozwiązań stosowanych w marketingu, controllingu, zarządzaniu zasobami ludzkimi i prawie. Nauczysz się też nowoczesnych metod zarządzania finansami, elementów psychologii zarządzania oraz rachunkowości. A zdobytą wiedzę utrwalisz podczas dyskusji, analizy case’ów i wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach.

Studia Master of Business Administration dadzą Ci nie tylko prestiżowy dyplom, ale również praktyczne umiejętności i kontakty do osób, które mogą w przyszłości zostać Twoimi współpracownikami, pracodawcami lub kontrahentami. A dwa lata poświęcone na intensywną naukę, mogą zaowocować znacznym zwiększeniem Twoich zarobków i początkiem kariery w międzynarodowym przedsiębiorstwie.

Rozwój rynku wymaga rozwoju osobistego. Także w dziedzinie logistyki

Studia podyplomowe z zakresu informatyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *